اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل کتابخانه پلدختر
اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل کتابخانه پلدختر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازگشت از سفر به پلدختر در نشست شورای اداری استان لرستان گفت: 2 میلیارد تومان جهت تکمیل کتابخانه پلدختر اختصاص می‌دهیم

به گزارش افق لرستان: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر رئیس جمهور به استان لرستان به عنوان نماینده ویژه دولت به شهرستان پلدختر سفر کرد و از پروژه‌های مختلف این شهرستان بازدید به عمل آورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازگشت از پلدختر، شامگاه جمعه ۱۹ آذر در جلسه شورای اداری استان لرستان با حضور رئیس جمهوری شرکت کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در این نشست ضمن ارائه گزارش سفر یک روزه خود به پلدختر در شورای اداری استان، اعلام کرد: ۲ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پروژه کتابخانه شهرستان پلدختر اختصاص می‌دهیم.

پروژه کتابخانه درجه ۲ پلدختر در سال ۱۳۸۵ آغاز به کار کرده است. این کتابخانه دارای ۸۰۰ مترمربع زیربناست که در دو طبقه با مخزن، مرجع، نشریات و بخش‌های استان‌شناسی، نابینایان، ناشنوایان، سالن مطالعه همزمان خواهران و برادران و بخش VIP مطالعه و کافی‌نت با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در این شهرستان در حال تکمیل است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر به پلدختر هم گفت: یکی از شئونات هیات دولت این است که یک وزیر، هم مسئول حوزه تخصصی خود است و هم به عنوان عضو دولت می‌تواند در خصوص موضوعات دیگر اظهارنظر کند.

وی تصریح کرد: نماینده ویژه ریاست جمهوری با اختیار تام به حوزه‌های مختلف شهرستانی اعزام می‌شود و ما ضمن بررسی مشکلات و پروژه‌های نیمه‌تمام خسارت دیده از سیل، این موضوعات را تا حصول نتیجه دنبال می‌کنیم.

یادآوری می‌شود، بازدید از پروژه دایک حفاظتی معمولان، بازدید از قطعه چهارم جاده پلدختر به خرم‌آباد، بازدید از ایستگاه پمپاژ واشیان و اراضی کشاورزی سیل‌زده و دیوار ساحلی و محله سیل‌زده (کوی سازمانی‌ها) شهرستان پلدختر و بازدید از پالایشگاه پلدختر واقع در سراب حمام از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده رئیس جمهور به شهرستان پلدختر بود.

گزارش: سهیمه اسدزاده