بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه فروسیلیس بروجرد
بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه فروسیلیس بروجرد
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد در این بازدید که با حضور عباس علی آبادی، وزیر صمت انجام شد، گفت: عملیات اجرایی این طرح در زمینی به مساحت سه هکتار سال ۱۳۹۹ آغاز شد

به گزارش افق لرستان، محمد اصله مرزی افزود: با تکمیل و بهره برداری از این طرح برای حدود ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و حدود ۲۰۰ نفر غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به نیاز صنعت فولاد کشور به مواد فروسیلیس و همچنین اینکه در درون کشور هنوز در این حوزه به خودکفایی نرسیده‌ایم، این صنعت یکی از طرح های آینده‌دار و پربازده در شهرستان خواهد بود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد بیان کرد: کارخانه فروسیلیس منگنز با حجم سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی در حال اجرا است.

اصل مرزی ادامه داد: این پروژه با تولید ۱۲ هزار تن در سال نقش مهمی در تامین نیاز کشور دارد.

وی عنوان کرد: اعتبار این طرح از طرف سرمایه‌گذار بخش خصوصی تأمین شده و فروسیلیس در صنایع فولادسازی به‌عنوان عامل اکسیژن‌زا از مذاب فولاد و در ریخته‌گری چدن‌های خاکستری به‌عنوان عامل جوانه‌زا (برای تشکیل گرافیت) کاربرد دارد.

اصل مرزی بیان کرد: بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان فروسیلیس کارخانه‌های فولاد هستند و سایر ریخته‌گری‌ها و کارخانه‌های تراکتورسازی نیز مصرف‌کننده این ماده است.