برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر با حضور اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش افق لرستان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه پلدختر و با حضور سرهنگ امانی فرمانده انتظامی شهرستان پلدختر ، نماینده فرمانده سپاه ، نظری ترکارانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، موسوی بخشدار معمولان ، میری شهردار پلدختر ، حسینی رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر ، احمدی رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان در دفتر امام جمعه پلدختر برگزار شد.

حجت اسلام و المسلمین سید محسن موسوی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی پلدختر با اشاره به شخصیت والای شهید سلیمانی افزود: ولایتمداری، مردمداری، شجاعت، دیپلماسی سیاسی و نظامی، اخلاق و تقوا در وجود سردار سلیمانی قرار داشت که این می تواند برای همه الگو و اسوه باشد.

وی گفت: آنچه در خصوص حاج قاسم سلیمانی گفته شده تنها بخشی از زوایای زندگی این مرد بزرگ است چراکه خصائص برجسته و ویژه این شهید والامقام بسیار زیاد بود.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: وظیفه و مسوولیت همه ما در خصوص پاسداشت مقام و نشر آثار شهید سلیمانی و انتقال آن به نسل های آینده سنگین است بنابراین باید گام های محکمی در این زمینه برداشته شود.

سرهنگ خدایی نماینده سپاه پاسداران شهرستان پلدختر با بیان اینکه مقام معظم رهبری ده فرمان در بحث فرهنگ عمومی صادر کرده اند ، بیان داشت : تمام ادارات باید در راستای اجرایی شدن فرامین مقام معظم رهبری تلاش کنند تا این فرمان ها بر زمین نماند.

وی افزود : با توجه به اینکه در ایام فاطمیه قرار داریم متاسفانه در تالارهای شهر مراسم عروسی برگزار می شود که در شأن شهر شیعه و ولایتمدار پلدختر نیست.

نظری ترکارانی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان پلدختر با بیان اینکه مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی باید در زمان کوتاهی اجرایی و عملیاتی شوند ، افزود : مدیران و اعضای شورای با دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی همکاری های لازم را داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پلدختر افزود : برای گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی نیز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وحوزه هنری استان همایش استانی شعر مرد میدان را روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در پلدختر برگزار خواهیم کرد.

سید حبیب اله موسوی بخشدار معمولان گفت : به حاج قاسم سلیمانی نباید تنها به عنوان یک ژنرال نظامی نگاه کنیم ایشان فراتر از این الفاظ است جا دارد گفتمانی در این ایام تحت عنوان مکتب حاج قاسم در سطوح مختلف جامعه از جمله فرهنگی ، علمی و دانشگاهی تشکیل شود و کتاب هایی در خصوص تفکر شهید سلیمانی برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه ها تدارک دیده شود.

مجتبی حسینی رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی هر لحظه آماده بود در مسیر های پرخطر شجاعانه حرکت کند ، افزود : یکی از خصوصیاتی که باعث می شد هرجا گره ای وجود داشت با قدم ایشان حل می شد همین شجاعت و شهادت طلبی حاج قاسم سلیمانی بود.

صدیقه میری شهردار پلدختر با بیان اینکه در سطوح مختلف تمام اقشار توانستند در حد ادارک خود با شخصیت سردار شهید سلیمانی آشنا شوند و در دل مردم نفوذ کردند ، افزود : ضرورت دارد فرهنگ حاج قاسم سلیمانی را به کودکان و نوجوانان و نسل های آینده انتقال دهیم بهتر بود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه هایی را برای این نسل در نظر بگیرند.

احمدی رئیس آموزش و پرورش شهرستان پلدختر گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی وظیفه دارد مکتب حاج قاسم سلیمانی را در میان دانش آموزان و جامعه تبلیغ و نهادینه کند چرا که ما مدیون رشادت های شهید سلیمانی هستیم و امیدواریم بتوانیم مراسم هایی در شأن ایشان داشته باشیم.