بستر رودخانه خرم آباد نیاز به مدیریت صحیح دارد…!!!
بستر رودخانه خرم آباد نیاز به مدیریت صحیح دارد…!!!
اینک زمان مناسبی است تا برنامه ریزی مدونی صورت بگیرد ، زیرا پس از پشت سر گذاشتن گرمای شدید تابستانی می بایست منتظر بارش های شدید پاییزی باشیم

یادداشت پرستو آزادفر / افق لرستان، همه جای دنیا پس از هر بارش از این نعمت خداوند یکتا خوشحال می شوند ،اما در کشور ما پس از هر بارش لرزه بر اندام خیلی ها می افتد…!!!

گاهی آثار مخرب و به دور از مسائل کارشناسی شهر و کشور را به سمت ویرانی و عدم پیشرفت سوق میدهد…!!!

اگرچه می شود با حرکتی حساب شده و مدیریتی پر از آینده نگری بارش باران را به یک پدیده موفق تبدیل کرد، و صد البته می توان با عدم مدیریت صحیح فجایع جبران ناپدیر را در دل آن به وجود آورد!!!

با توجه به تلاشهای شبانه روزی مسئولین امر در هر نهاد می بایست زیر ساخت های اسیب پذیر و حتی اسیب دیده هرچه سریعتر باز سازی و مرمت شوند تا دیگر شاهد ناهنجاری های ناشی از بارش شدید باران نباشیم …!!!
بخش عظیمی از شهرستان خرم اباد را رودخانه این شهر بنام گلال تشکیل داده است ، با بررسی های کارشناسانه میتوان از این پتانسیل بالا بیشترین بهره برداری صورت پذیرد تا شهرستان خرم اباد شاهد شرایط رو به بهبودی در این زمینه باشد…!!!

ترتیب اثر دادن این مهم دست کارشناسان امور مربوطه را می بوسد که با جدیت و پشتکار هرچه سریعتر رویکردی اساسی و حساب شده را به مرحله اجرا بگذارند …!!!

بستر رودخانه (گلال)که عضو لاینفک شهرستان خرم آباد است ،به یکی از بی اهمیت ترین نقاط شهر تبدیل شده است

این مار سمی که شهر خرم دره را به دو نیم تبدیل کرده است ، بلاخره زهر خود را به بدنه مرکزی شهر وارد می نماید و آن زمان افسوس و ای وای دیگر اثری نخواهد داشت.

اگر چه همه روزه شاهد هستیم که نیروهای خدمتگدار شهرداری در حال بازسازی بخشهای مرکزی شهر هستند، اما آیا مناطق دیگر می بایست به باد فراموشی سپرده شوند؟ بطور مثال ابتدای و انتهای رودخانه کماکان در شکل و سیاق صدسال پیش خود باقی مانده است، کافیست نگاهی نه موشکافانه بلکه اجمالی به مناطقی مانند (دره گرم، ماسور،و…)بیندازیم انگاه شاهد این تهدید خطر ناک می شویم ، اگر کوچک ترین بارش صورت بگیرد بیشترین خسارت را به بار خواهد گذاشت.

از مسئولین و نیروهای در تمام نهادهای اجرایی انتظار می رود نسبت به ترمیم و باز سازی بستر رودخانه خرم آباد اقدامات لازم را بعمل آورند .