به عبدی گفتم بگذارد از خیبر بروم
به عبدی گفتم بگذارد از خیبر بروم
سرمربی خیبر خرم‌آباد می‌گوید در این استان اراده‌ای برای بالا آمدن تیم وجود ندارد

به گزارش افق لرستان به نقل از ورزش سه، فراز کمالوند از شرایط میزبانی این تیم در استادیوم تختی بسیار گله‌مند است. وی در همین باره به خبرنگار ما گفت: ما الان دچار مشکل بزرگ در خرم‌آباد هستیم و بیشتر از نیم قرن است که از ساخت زمین تختی می‌گذرد و هیچ اتفاق مثبتی در ۵۰ سال نیفتاده و با یک باران زمین تبدیل به باتلاق می‌شود. حساس‌ترین بازی فصلمان با سایپا را مجبور شدیم به کاشان برویم. این هفته هم همین مشکل را داریم. در بازى با تیم آستارا هم در باتلاق بازى کردیم و حتی نیمى از فوتبال خودمان را هم نتوانستیم بازى کنیم. فکر می‌کنم علاقه‌ای برای بالا آمدن تیم وجود ندارد. مدیر کل ورزش استان یعنی آقای آرش قیاسیان را در شش ماه اخیر یک مرتبه دیدم، با وجود تماس‌های مکرر و جلساتی که باشگاه با ایشان گذاشت. گفتیم یا استادیوم را به‌طور اساسى و استاندارد درست کنید و یا آن را به باشگاه واگذار کنید که هیچ‌کدام از این کارها را نکردند و اراده هم براى این کار وجود ندارد. من فقط و فقط به خاطر دکتر عبدی مالک باشگاه در خیبر ماندم وگرنه هیج انگیزه‌اى براى کار کردن با این وضعیت ندارم.

وی ادامه داد: ما نزد استاندار و امام جمعه محترم رفتیم و گفتیم خیبر با این شرایط بالا نمی‌آید، من با چند تیم مختلف به لیگ برتر صعود کردم و به‌خوبى می‌دانم براى موفقیت همه استان باید بسیج شود وگرنه امکان‌پذیر نیست. چندین جلسه با مدیرعامل و مالک باشگاه جهت تعیین تکلیف ورزشگاه با آقایان مسئول داشتند اما هیچ قدمى برداشته نشده و فقط وعده و وعید داده شده است.

او ادامه داد: در فصل جاری على‌رغم اینکه سقف قراردادها را کاهش دادیم، اما به لطف خدا تاکنون آمار بسیار خوبی داشته‌ایم. کمترین گل خورده و تنها یک شکست را داریم. اما به این موضوع فکر می‌کنم که چرا خیبر به لیگ برتر برود؟ مگر به ما اجازه می‌دهند که در این زمین میزبانی کنیم؟ این زمین مایه خجالت است. ما با شهربابک بازی داشتیم که بسیار شهر کوچکی است، اما دو استادیوم مدرن دارند که مطابق استانداردهاى روز فوتبال دنیا ساخته شده، ما یک استادیوم داریم که بیش از ده سال است که به امان خدا رها شده و به آن دست نزده‌اند و یکی هم همین تختی است که وقتی باران می‌آید تبدیل به استخر می‌شود. هرچه هم صحبت می‌کنم، انگار دارم با دیوار حرف می‌زنم.

سرمربی خیبر اضافه کرد: دکتر عبدی طی این سه سال بیش از ۱۰۰ میلیارد هزینه کرده، ولی با او همکاری نمی‌شود. به نظر من با این رویه ایشان هم دلسرد می‌شود و قطعا به‌زودى از تیم‌دارى منصرف خواهد شد، یا اگر بخواهد در فوتبال ادامه دهد، تیم را به شهر دیگری انتقال بدهد. ما از الان براى روز دوشنبه عزا گرفته‌ایم که چگونه در باتلاق فوتبال بازى کنیم؟ از طرفى هواداران هم از موضوع مطلع نیستند و دوست دارند خیبر در خرم‌آباد بازى کند، اما زمین به هیچ عنوان شرایط برگزارى مسابقه را ندارد. ما مرکز استان هستیم، اما امکانات ورزشى بک شهر کوچک مثل شهر بابک ده‌برابر ماست؟ چهار بازی اول نیم فصل دوم ما با تیم‌های مدعی بود که سه بازى را خارج خانه بازى کردیم و به لطف خدا بهترین نتایج را گرفتیم، اما دائم آواره شهرهاى مختلف ایران هستیم. الان یک ماه است که فقط در حال مسافرت هستیم و همه بچه‌ها از این وضعیت خسته شدند.

کمالوند در پایان یادآور شد: هر کاری از دستم بر آمده تاکنون انجام داده‌ام و دیگر بیش از این کشش ندارم. به دکتر عبدی گفتم اجازه بدهد بروم، اما به دلیل دوستى بسیار عمیقى که با ایشان دارم، نمی‌توانم خلاف میل و اراده ایشان تصمیم بگیرم. اما واقعا نمی‌دانم چه کار کنم. کمترین خواسته یک تیم این است که یک زمین مناسب براى بازى داشته باشد، اما ما از همین حداقل نیز محروم هستیم. با تمام این مشکلات حتی اگر موفق به صعود شویم، به هیچ عنوان اجازه میزبانى به ما نخواهند داد.