جشنواره ملی موسیقی ایثار در لرستان برگزار می‌شود
جشنواره ملی موسیقی ایثار در لرستان برگزار می‌شود
دبیر شورای فیلم و سریال بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از برگزاری جشنواره ملی موسیقی ایثار در لرستان خبر داد

به گزارش افق لرستان،مدیرکل امور هنری و دبیر شورای فیلم و سریال بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت:جشنواره ملی موسیقی ایثار در اسفند ماه امسال تحت عنوان نوای مهر در خرم آباد برگزار می شود .

فرهاد مختاری در دیدار با استاندار لرستان با اشاره به وجود فرهنگ موسیقی حماسی در استان و تشکیل اولین گروه سرود انقلابی در دوران دفاع مقدس در لرستان و اهمیت فرهنگ موسیقی لرستان گفت:جشنواره ملی موسیقی ایثار با اعتباری حدود سه میلیارد تومان و با حضور کشورهای اسلامی حوزه مقاومت برگزار می شود.

وی  با اشاره به حمایت از طرحها و برنامه های استان در عرصه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود:در حوزه تئاتر، شعر و ادبیات هم با تمام توان ایستاده ایم و ضروری است هنرمندان و نویسندگان استان با بهره مندی از منابع موجود حقایق زندگی شهدا را تبدیل به آثار هنری و روایتی کنند.

استاندار لرستان هم با تجلیل از مقام شامخ شهدای استان لرستان گفت: حضور در کنگره شهدای استان و خدمت در این مسیر سعادتی بزرگ است که در مسند اجرایی نصیب عده ای می شود.
فرهاد زیویار افزود: شهید برای حفظ نوامیس و ارزش های الهی جان خود را فدا کرده است و عنایت الهی شامل حال افرادی است که در این دوره، شناسنامه جمهوری اسلامی را با ترویج فرهنگ شهادت به دنیا معرفی می کنند.