خرید ۵۰۰ تن گوشت قرمز منجمد در لرستان
خرید ۵۰۰ تن گوشت قرمز منجمد در لرستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از خرید ۵۰۰ تن گوشت قرمز منجمد در این استان خبر داد

به گزارش افق لرستان،سید عماد شاهرخی در نشست هم‌اندیشی معاونان بهبود تولیدات دامی منطقه چهار کشور در لرستان، اظهار داشت: یکی از چالش‌های عمده ما در بخش کشاورزی باوجوداینکه نقش بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی را ۱۳ درصد عنوان می‌کنند به سرمایه‌گذاری در این حوزه مربوط می‌شود.

وی، افزود: در همه کشورهای توسعه‌یافته به میزان اینکه «جی پی‌تی» در توسعه و اقتصاد آنها نقش دارد تسهیلات در اختیارشان قرار می‌گیرد، این در حالی است که این رقم در کشور بعد از انقلاب بیش از پنج درصد نبوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، گفت: توسعه در بخش کشاورزی نیازمند حمایت و توجه ویژه است.

شاهرخی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری و اشتغال در بخش کشاورزی از بخش صنعت و خدمات ارزان‌تر است، اظهار کرد: از طرفی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی زودبازده هم است.

وی، بیان کرد: باتوجه‌به میانگین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در استان‌های منطقه چهار نیاز است به این بخش توجه بیشتری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان میانگین کشوری تولید و اشتغال در بخش کشاورزی را ۱۹ درصد عنوان کرد و گفت: این در حالی است که این رقم در لرستان ۲۹ درصد است.

شاهرخی، گفت: طبق برنامه وزیر جهاد کشاورزی قرار است میزان تولید محصولات کشاورزی در سال ۱۴۰۴ از ۱۲۵ میلیون تن به ۱۵۰ میلیون تن برسد، تحقق این برنامه مستلزم افزایش سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است، البته سرعت عمل در اجرا و تکمیل طرح‌ها نیز بسیار مهم است.

وی، تأکید کرد: ما در حوزه کشاورزی برای افزایش تولید و بهره‌وری باید به حوزه دانش‌بنیان توجه کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم حجم گلخانه‌های استان ۷۸ هکتار بوده است، عنوان کرد: اما ظرف یک سال گذشته ۳۵ هکتار گلخانه احداث شده است که در بهمن‌ماه افتتاح می‌شوند.

شاهرخی به خرید ۵۰۰ تن گوشت منجمد نیز اشاره کرد و گفت: دولت برای خرید این میزان گوشت که آن را با قیمت ۱۵۵ هزار تومان عرضه می‌کند، یارانه ۳۵ میلیاردتومانی پرداخت کرده است.

وی، بیان کرد: همچنین هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد نژاد آرین را خریداری کرده که بابت یارانه آن ۲۵ میلیارد تومان پرداخت کرده است.