دستگیری ۹۹۲ متخلف زیست محیطی در لرستان
دستگیری ۹۹۲ متخلف زیست محیطی در لرستان
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۹۹۲ متخلف زیست محیطی سال گذشته در استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند

به گزارش افق لرستان، علی سالاروند با اشاره به شناسایی و دستگیری ۹۹۲ متخلف زیست محیطی، سال گذشته در لرستان گفت: همچنین در این مدت با هدف حمایت از محیط زیست ۹۶۹ پرونده تخلفاتی تشکیل که از این تعداد ۲۵۸ مورد مختومه شده است.

وی با بیان اینکه سه مورد از این تخلفات در بستر فضای مجازی کشف و رصد شده است، اظهارداشت: از مجموع تخلفات زیست محیطی ثبت شده در استان ۲۰۰ مورد، آلایندگی صنعتی بوده است.

سالاروند ادامه داد: ۱۸ میلیارد و ۶۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال میزان ضرر و زیان وارده تخلفات زیست محیطی در استان بوده که تاکنون از این میزان حدود سه میلیارد و ۹۵۵ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال وصول شده و مابقی نیز در حال پیگیری است.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۲۰۶ قبضه سلاح از متخلفان زیست محیطی در لرستان کشف و ضبط شد که از این تعداد ۱۸ قبضه غیر مجاز، ۱۷۷ قبضه مجاز و ۱۱ قبضه جنگی بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: همچنین یک هزار و ۶۱۵ ادوات و وسایل شکار و صید شامل تور ماهیگیری، فشنگ، تور زنده گیری، دوربین شکاری، خشاب، چرخ و چوب ماهیگیری و لاشه شکار از متخلفان زیست محیطی کشف و ضبط شده است.

وی افزود: در این مدت ۵۲ مورد شکار غیر مجاز پستانداران، زنده گیری پرندگان ۷۹ مورد، زنده گیری پستانداران ۱۴ مورد، زنده گیری غیر مجاز خزندگان یک مورد، شروع به شکار ۲۱۱ مورد و هفت مورد نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده به ثبت رسید.