زندگی سالم مستلزم حفاظت از محیط زیست است
زندگی سالم مستلزم حفاظت از محیط زیست است
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: زندگی سالم مستلزم حفاظت از محیط زیست و زیستگاه ارزشمندی است که در اختیار داریم

به گزارش افق لرستان، احسان یاوری در همایش تجلیل از تشکل های مردم نهاد حافظ محیط زیست که با حضور ایرج حشمتی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور برگزار شد با اشاره به ترویج روزافزون فرهنگ حفاظت از محیط زیست در بین آحاد جامعه، عنوان کرد: اگر بخواهیم امر خطیر حفاظت از محیط زیست به سرانجام برسد، باید از ظرفیت بزرگ تشکل های مردم نهاد به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با اشاره به نقش بی بدیل حاکمیت و دولت در حفاظت از محیط زیست، اظهار کرد: دولت به تنهایی نمی تواند این وظیفه را به صورت کامل انجام دهد و نیاز است که مردم و تشکل های مردم نهاد نیز در این راه بیش ترین همراهی را داشته باشند.

معاون استاندار گفت: مردم لرستان نه تنها پاسدار محیط زیست هستند بلکه خودشان توسعه دهنده ی محیط زیست مطلوب هستند.

یاوری در مورد فرهنگ صحیح حفاظت از محیط زیست در لرستان، عنوان کرد: مردم استان در امر حفاظت از جنگل، طبیعت و گونه های جانوری نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

وی برگزاری همایش تقدیر از تشکل های مردم نهاد حافظ محیط زیست را بسیار شایسته دانسته و ابراز کرد: امیدوارم این همایش شروع مناسب و تقویت کننده ی این میراث ارزشمند که در اختیار ما قرار دارد باشد.

معاون استاندار محیط زیست لرستان و به ویژه جنگل های انبوه بلوط آن را در کشور بی نظیر برشمرد و گفت: می طلبد که دولت و حاکمیت در تخصیص امکانات و اعتبارات در این بخش اهتمام ویژه ای داشته باشند.

یاوری با اشاره به قداست جنگل های بلوط در بین مردم لرستان، اظهار کرد: حمله ی آفت ها به جنگل های بلوط باعث نگرانی مردم استان شده که مجموعه ی محیط زیست با همکاری منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باید برای مبارزه با آن برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی همچنین بر مدیریت صنایع آلوده کننده محیط زیست تاکید کرد و ادامه داد: ضمن این که چرخ کارخانه ها به جهت نقش مهمی که در اشتغال و اقتصاد استان دارند باید بچرخد باید با مدیریت صحیح، از آلودگی محیط زیست به وسیله ی صنایع آلوده کننده جلوگیری کرد.

در این مراسم با حضور معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور، امام جمعه موقت خرم آباد، معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل محیط زیست استان و بدخی دیگر از مسئولین از مسئولین تشکل های مردم نهاد حافظ محیط زیست و فعالان این حوزه تقدیر شد.