سرنوشت دو پروژه‌ نیمه کاره و سه طرح کاغذی در خرم‌آباد
سرنوشت دو پروژه‌ نیمه کاره و سه طرح کاغذی در خرم‌آباد
پروژه بازسازی پل ماسور و تقاطع غیر همسطح دانشگاه لرستان به عنوان دو پروژه عمرانی در شهر خرم‌آباد، علی‌رغم گذشت چند سال هم‌چنان لنگ اعتبار هستند...

به گزارش افق لرستان: پروژه بازسازی پل ماسور و تقاطع غیر همسطح دانشگاه لرستان به عنوان دو پروژه عمرانی در شهر خرم‌آباد، علی‌رغم گذشت چند سال هم‌چنان لنگ اعتبار هستند و حالا دیگر گره‌های کور عمرانی این شهر لقب گرفته‌اند، البته طرح‌های روی کاغذ احداث سه تقاطع غیر همسطح در برخی نقاط شهر خرم‌آباد نیز در دستور کار قرار دارند که باید دید سرنوشت آن‌ها پس از کلنگ‌زنی به کجا خواهد رسید!

پل «ماسور» خرم‌آباد هم‌چنان در ایستگاه کمبود اعتبار

پل ماسور در جریان سیلاب فروردین ۹۸ دچار آسیب جدی شد که اردیبهشت ماه ۹۹ عملیات بازسازی آن توسط شهرداری خرم‌آباد آغاز گردید اما بعد از مدتی کمبود اعتبار این پروژه را به تعطیلی کشاند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در گفت‌و‌گو در گفت‌و‌گو با «اقتصاد ملی» گفت: پل ماسور از پروژه‌های مهم عمرانی شهر خرم‌آباد است که متاسفانه کمبود اعتبار عملیات بازسازی آن را با رکود مواجه کرده است.

دکتر احمدرضا دالوند افزود: پروژه نیمه کاره بازسازی پل ماسور در ردیف مصوبات سفر ریاست جمهوری قرار گرفته است که بایستی اعتبارات مورد نیاز آن از محل اعتبارات ماده ۱۷ ستاد بحران تامین گردد.

دالوند اظهار کرد: این در حالی‌ست که در کل کشور از محل اعتبارات ماده ۱۷ تا به حال هیچ‌گونه اعتباری به استان‌ها تخصیص داده نشده است!

معاون استاندار لرستان با بیان این‌که رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در راستای تزریق اعتبار به این پروژه قول مساعد داده است، تصریح کرد: به محض دریافت اعتبارات لازم، عملیات بازسازی پل ماسور از سرگرفته خواهد شد و تلاش می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه را به سرانجام برسانیم.

تقاطع غیر همسطح دانشگاه لرستان

دالوند در ادامه به پروژه نیمه کاره تقاطع غیر همسطح دانشگاه لرستان اشاره کرد و گفت: براساس برآوردها این پروژه جهت تکمیل و بهره‌برداری نیازمند ۱۸ میلیارد تومان اعتبار است.

وی توضیح داد: دانشگاه لرستان به عنوان کارفرما و دستگاه اجرایی به پیمانکار بدهکار است که حدود ۵ تا ۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری بابت طلب قبلی به پیمانکار پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به این‌که به پیمانکار اعلام کرده‌ایم کار را شروع کند، افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح دانشگاه لرستان از محل اعتبارات نفت ۸ میلیارد تومان اعتبار دارد که در جریان سفر ریاست جمهوری مصوب شده است اما وزارت نفت اعلام کرده که بایستی پروژه آغاز و صورت وضعیت برای ما ارسال شود تا در مراحل و مقاطع مختلف این اعتبار را پرداخت کنیم.

دالوند یادآور شد: تقریباً یک اعتبار ۸ میلیارد تومانی پشت این پروژه هست اما با توجه به این‌که پیمانکار از گذشته مطالباتی دارد معتقد است باید ابتدا مطالباتش را دریافت کند و بعد فعالیت خود را از سر بگیرد.

وی بیان کرد: اگر بتوانیم با پیمانکار قبلی به نتیجه برسیم فعالیت مجدد این پروژه به زودی شروع می‌شود در غیر اینصورت پیمانکار قبلی را تعیین تکلیف و یک پیمانکار جدید را به کار خواهیم گرفت.

دالوند خاطر نشان کرد: جلسات متعددی در راستای از سرگیری عملیات اجرایی این پروژه با مسئولین دانشگاه لرستان و پیمانکار داشته‌ایم و در تلاش هستیم ظرف یک ماه آینده آنرا تعیین تکلیف کنیم.

طرح‌های کاغذی برای گشودن گره‌های ترافیکی خرم‌آباد/ کلنگ‌زنی دو پروژه تا یکماه آینده

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات ترافیکی شهر خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: سه نقطه در شهر خرم‌آباد برای ایجاد تقاطع غیر همسطح پیش‌بینی شده است که این نقاط عمدتا گره ترافیکی دارند

وی اضافه کرد: مسیر دسترسی به فاز ۲ مسکن مهر کمالوند، خیابان شریعتی و ورودی شهر از سمت الشتر براساس بررسی‌های انجام شده جز ضروریات شهر هستند که ایجاد تقاطع برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

دالوند با بیان این که به خاطر نداشتن راه دسترسی رانندگان بخشی از مسیر منتهی به سایت مسکن مهر کمالوند را خلاف جهت طی می‌کنند، تصریح کرد: براساس پیگیری‌ها و جلسات متعددی که با قرارگاه خاتم الانبیا  داشته‌ایم تا یک ماه آینده یک یا دو مورد از این طرح‌ها کلنگ زنی و وارد فاز اجرایی خواهند شد.

نویسنده: اکبر بابایی مفرد