مدیران باید محل مصرف املاک مازاد را مشخص کنند
مدیران باید محل مصرف املاک مازاد را مشخص کنند
استاندار لرستان گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید محل مصرف املاک مازاد را قبل از فروش مشخص کنند

به گزارش افق لرستان، ابوطالب شفقت دهم خرداد در جلسه مولدسازی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، عنوان کرد: اختلاف بین دستگاه‌ها بر سر املاک، قبل از برگزاری جلسه مولدسازی باید رفع شود تا در جلسه در مورد رویه ی اجرای آن تصمیم گیری شود.

وی اظهار کرد: موضوع مولدسازی دستوری است که رهبر انقلاب در سال ۹۹ به سران سه قوه مبنی فروش املاک و ساختمان‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی دادند.

استاندار لرستان با بیان اینکه اواخر سال ۱۴۰۰ آئین‌نامه مولدسازی تنظیم و عملیات اجرای آن شروع شد، افزود: مولدسازی چندین مرحله دارد، از جمله شناسایی ملک مازاد که از طریق استان صورت می‌گیرد و سپس طریق وزارت اقتصاد تائید و در نهایت پس از تصویب در کارگروه اجازه فروش صادر می‌شود.

شفقت تصریح کرد: برای فروش نیز فرایندهایی لازم بوده از جمله اینکه زمین باید ارزش افزوده پیدا کرده و سپس به مزایده گذاشته شود.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز چند پرونده مولدسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: طبق قانون چهار دستگاه آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت علوم و شرکت‌های دولتی هر چه قدر از املاک آزاد را بفروشند باید در خود آن دستگاه مصرف شود.

استاندار لرستان ادامه داد: امروز سه دستگاه مورد بررسی از این مستثنی‌ها بودند که تصمیم‌گیری‌های لازم برای تعیین محل مصرف آن‌ها گرفته شد.