مزار مرحومه نیکا شاکرمی تخریب نشده است
مزار مرحومه نیکا شاکرمی تخریب نشده است
احسان یاوری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در واکنش به برخی اخبار منتشره مبنی بر تخریب مزار مرحومه نیکا شاکرمی، ضمن تکذیب این ادعا، از آرامش حاکم بر آرامستان روستای حیات الغیب، خبر داد

به گزارش افق لرستان، احسان یاوری، گفت: مزار مرحومه نیکا شاکرمی تخریب نشده و تعرضی هم به آرامستان روستای حیات الغیب صورت نگرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، تصریح کرد: موضوع تخریب مزار مرحومه نیکا شاکرمی، ادعایی است که مطرح شد و موضوع فوراً در دستور کار دستگاه‌های انتظامی و امنیتی قرار گرفت که پس از بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که این ادعا کذب محض است.

وی، افزود: در شرایطی که دشمنان ناکام مانده، در صدد ایجاد فضای التهاب در جامعه هستند، انتشار چنین شایعاتی، جز فرافکنی و فضاسازی شبهه رسانه‌ای چیزی نیست و به تدبیر عمومی و شناخت جنگ روانی دشمن توسط عموم مردم نیاز دارد.

یاوری، خاطرنشان کرد: تامین امنیت عمومی، وظیفه دستگاه‌های متولی است و حافظان نظم و امنیت لرستان نیز به صورت شبانه‌روزی در حال انجام وظیفه هستند، لکن آنجا که احدی، سعی در ایجاد انواع التهاب در سطح استان را داشته باشد، تردیدی نیست که خادمان مردم، به وظایف ذاتی و رسالت قانونی خود عمل خواهند کرد.

او، ادامه داد: به لطف خدای متعال، عموم مردم با دسیسه‌های صدانقلاب آشنا شده و آشنا هستند و دیدیم که از فراخوان‌های آنان استقبالی نشد، لذا لازم است تا عموم مردم شریف لرستان، اخبار را از طریق رسانه‌های رسمی دنبال کرده و به شایعات مطروحه و منتشره در شبکه‌های اجتماعی توجهی نکنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، گفت: مثلاً در بخش دیگری از شایعات رصد شده، عنوان شده بود که مسیرهای دسترسی به آرامگاه روستای حیات الغیب و مزار مرحومه نیکا شاکرمی مسدود شده، این در حالی است که تردد در مسیر مذکور برقرار است و این ادعا هم نمونه‌ای از شایعاتی است که ضدانقلاب در جهت تشویش اذهان عمومی انجام داده و می‌دهد. لذا تشخیص، بصیرت، دشمن شناسی، درک شرایط و سواد رسانه‌ای عموم مردم در این زمینه امری لازم و ضروری است و این اطمینان را به مردم شریف استان می‌دهیم که با بر هم زنندگان نظم عمومی و شایعه پراکنان فضای مجازی، برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، ساعاتی پیش، برخی در فضای مجازی، از تخریب مزار مرحومه نیکا شاکرمی، جوان لرستانی جانباخته در حوادث سال ۱۴۰۱ و انسداد مسیرهای دسترسی به مزار او خبر دادند.

منبع : شاپور خواست