مطالبه گری مسکن ،درک مستاجران فاقد مطلوب در زندگی…!!!
مطالبه گری مسکن ،درک مستاجران فاقد مطلوب در زندگی…!!!
بسیاری از افراد جامعه به‌سادگی در مورد مشکلات مختلف در عرصه بازار مسکن و تاثیر آن بر اجتماع، اظهارنظر می‌کنند، اما...

یادداشت مسعود طولابی / افق لرستان، بسیاری از افراد جامعه به‌سادگی در مورد مشکلات مختلف در عرصه بازار مسکن و تاثیر آن بر اجتماع، اظهارنظر می‌کنند، اما اگر از این افراد بپرسیم ،آیا شما نیز از مطالبه گران این شرایط به وجود آمده در باز مسکن هستید؟ پاسخی برای آن ندارند زیرا خود، از ماهیگیران این آب گل آلود بشمار می روند…!!!

اکثریت جامعه ،گرانی و بالارفتن اجاره بها را عدم توان دولت ،نبود نظارت و بالا رفتن نرخ ارز و تورم می دانند،اما همین اشخاص از سوداگران بازار مسکن بحساب می آیند!!!
در این میان به چند چرایی بزرگ مواجه می شویم…!!!
۱-چرا صاحبین مسکن اجاره ای تحت نظارت اداره بازرسی قرار نمی گیرند؟
۲-چرا مالیات برای کسب درآمد از راه اجاره دادن ملک محاسبه نمی شود؟
۳-چرا کارشناسان وارد بحث اجاره بها نمی شوند و مالکین بصورت دلبخواه نرخ ها را محاسبه می نمایند؟

اکثریت قریب به اتفاق مالکانی که ملک شخصی خود را در اختیار مستاجران قرار میدهند ،از عاملین اصلی دامن زدن بر این آشفته بازار هستند…!!!
وقتی به برنامه ی دیوار مراجعه میکنیم ،شاهد ثبت آگهی هایی هستیم که بیشتر شبیه طنز و شوخی هستند تا واقعیت موجود در اجتماع امروز…!!!
چگونه ممکن است در کشوری اینچنین مسلمان محور ،شاهد این رویدادهای لیبرال پرور باشیم…؟؟؟

قیمت های املاک و اجاره بها را چه کسی تعیین میکند…؟
آیا احساسات و منفعت شخصی پشت این قیمت ها پنهان شده است؛یا برنامه ای مخرب برای از بین بردن بنیان جامعه…!!!

چگونه ممکن است در کشوری که حقوق پایه اداره کار و رفاه اجتماعی مبلغی بالغ بر ۷میلیون و پانصد هزار برآورد شده است ،شاهد اجاره بهایی به قیمت ۱۰میلیون در هر ماه باشیم؟

آیا این سوداگری از هر اختلاسی بالاتر نیست؟؟؟

عدم توجه به برخورد مالکین با مستاجران ،عدم شفافیت محاسبات نرخ اجاره بها و رهن باعث به وجود امدن این شکاف عظیم در بین جامعه شده است.
قیمت های عجیب و فاقد کارشناسی،که سر منشآ آن عدم برخورد با مالکین سوداگر است ، بازار مسکن را به یکی از معضلات اصلی و چالشی جبران ناپذیر ،برای هردولت تبدیل کرده است ،این تصمیم آبستن اتفاقاتی تلخ در عمق اجتماع است.

دولت می بایست با فوریت هرچه تمام تر وضعیت مسکن ، مالکین و مستاجران را در دستور کار قرار دهد اگر بگوییم این اقدام از سیاست خارجه هم مهمتر است ،اغراق نکرده ایم…!!!