نوآوری نیاز امروز سیمای لرستان!!!
نوآوری نیاز امروز سیمای لرستان!!!
نقش سازنده و تآثیر گذار صدا و سیما در زیرساخت‌های پیدا و پنهان جامعه بر هیچکس پوشیده نیست ،بسیاری از آموزه ها را مدیون عملکرد صحیح و به موقع این نهاد هستیم

یادداشت مسعود طولابی / افق لرستان، اصل و بنیان ساخت برنامه ها، به گونه ای طراحی می شود،که تاثیرات سازنده خود را در جامعه به شکلی صحیح به منصه ظهور بگذارد.

از دیگر وظایف مهم و اثرگذاری که بر گردن این مجموعه قرار دارد ،انعکاس ناهنجاریهای فرهنگی و ارائه راه حل مناسب ،برای رفع این معضل می باشد.
یقینآ ساخت و ایجاد برنامه های آموزشی، فرهنگی ،هنری ،ورزشی،جامعه شناسی و جهان شناسی می تواند کمک شایانی باشد ،برای به وجود آمدن تاثیرات مثبت بر نوع رفتار،کردار،گفتار مردم جامعه .

حال که به این باور رسیده‌ایم ،صدا وسیما می بایست از همه نظر در بالاترین سطح نوآوری باشد، دیگر عدم رشد و به روز رسانی در چنین سازمانی، که سکوی پرتاب است، بی‌معناست…!!!

خوشبختانه در شهر خرم‌آباد صدا و سیمای مرکز استان در حال فعالیت است .
داشتن چنین مجموعه ای عظیم نعمتی است ،و درست استفاده کردن از آن نعمتی بزرگتر…!!!

با برخورداری صحیح از ابزار و قدرت نفوذ صدا و سیمای مرکز استان ،می‌توان شاهد پیشبرد منافع آینده‌ساز و روبه رشد ، در هر زمینه ای باشیم.
باید بگوییم اکنون در حال گذار از عصر دیجیتال هستیم و در حال وارد شدن به عصر هوش مصنوعی می باشیم

اما با تمام این اوصاف وقتی با نگاهی اجمالی ،به نوع ساخت برنامه های”شبکه افلاک” می نگریم،گویی سطحی انگاری و عدم وجود سلیقه نو در این مجموعه بیداد میکند…!!!
زوال وجود برنامه های متنوع ،کمبودچهره های جدید،استفاده از برنامه های کلیشه ای ، فقدان سوژهای بروز و نگاه نو باعث،قهر مخاطب می شود. وگرایش ایشان را به سمت شبکه های مجازی و ماهواره ای بیش از پیش می کند…!!!

البته قدردان تلاش های برنامه سازان این مجموعه هستیم، اما نوع ساخت و ارائه برنامه ها به صورتی در حال اجرا است ،گویی صدا و سیما مرکز استان دچار سکته‌ای چند ساله شده است …!!!

پیگیری بیش از حد مسائل کلیشه‌ای و اسرار فراوان بر اجرای برنامه های کم مخاطب ، باعث عدم توجه مستمع جوان و کاهش محبوبیت در بین طرفداران این شبکه شده است…!!!
برخی از نیروهای فعال ،تخصص کافی در تهیه و اجرای صحیح برنامه را نداشته و با قدرتی شاید غیر از ضابطه پا بر این عرصه گذاشته‌اند…!!!
اگر به دنبال رشد و نوآوری درساخت برنامه های جدید ،در سطح مطلوب هستیم،می بایست از تزریق تفکرات نخبه ،برتر و روبه رشد استقبال کنیم…!!!

وجود چهره‌های تکراری و همیشگی باعث افت عملکرد می شود و سرخوردگی را در بین دستندرکاران ،دنبال کنندگان به وجود می آورد…!!!

آیا شهر و استان دچار
کمبود و حتی نبود هنرمند و نیروهای متخصص شده است…؟

یقینا اینگونه نیست…!!!

با تمام این‌ مسائل، آینده‌نگری و پرورش ذهن خلاق در چنین شرایطی که گستردگی فضای مجازی و ماهواره ها به بالاترین حد خود رسیده است ،می بایست راهکارهای جدید و عملکردی رو به رشد ،در دستور کار قرار گیرد، زیرا تبیین چنین موضوعی از واجبات و بسیار سرنوشت ساز است.
نقش صداوسیما در تعالی بخشیدن ، ساخت آینده،جذب تفکر جدیدو…بسیار حائز اهمیت است .
انتظار آن می رود با درایت صحیح ، نسبت به اصلاح زیرساخت‌های گاه فرسوده اقدام شود تا باعث پیدایش هرچه سریع‌تر صدا وسیمای قوی در مرکز استان لرستان باشیم …