هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی…!!! احلَی مِنَ العَسَل…
هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی…!!! احلَی مِنَ العَسَل…
مکتب حسین ،مکتب مبارزه علیه ظلم و ظالم است ...

مسعود طولابی / افق لرستان، حسین سینه اش را شرحه شرحه کرد تا حق را از باطل پس بگیرد،حتی به قیمت از دست دادان جانش…!!!

سُلوک حسین مَملو از درس آزادگیست،او که با هفتادو دوتن از مقربین درگاه حق پا در عرصه ماندگاری گذاشت،به ما میگوید در برابر نا عدالتی ها سکوت نکنید ،حتی به قیمت از دست دادن جان شیرین…!!!
آری راه حسین راه مردان و زنان بزرگ منش و دین دار است ،دینی که همواره انسان را به اخلاقیات راهنمایی میکند،دینی که خلق را پرهیزکار میکند و او را از مَنیت و عُجب دور می دارد…!!!

حسین با الهام از تک تک آیه های قرآن قدم بر پهنه ی حیات می گذاشت ، او با ظالم ،ظالمانه و با مظلوم با ترحم برخورد می کرد، و همواره در این راه بر این آیه مُصمم بود .

«و سیعلم الذین ظلموا‌ای منقلب ینقلبون»
آنها که ستم کردند به زودی می‌دانند که بازگشتشان به کجاست….!!!

حسین در هر زمان و هر مکان چراغ راهیست روشن و بی پایان،در این راه گم نخواهیم شد مگر آنکه از راهش خارج شویم و دل در گرو ترس قرار دهیم…!!!

“ترسی که دشمن مسلک حسین است…!!!”

حسین می آموزد که آزادی و آزاداندیشی بر هر اصل و اصولی استوارتر است .

“او می سوزد تا ساخته شود”

سینه ای را که در سوگ حسین سپر میکنیم و با دو دست بر آن می کوبیم!!!همان سینه ایست که در راه آزادی و احقاق حق می بایست خود را مُحقق سازد ،تا چاک چاک عشق شود ،و با هزاران لذّت معنوی زیر لب نجوای احلَی مِنَ العَسَل را زمزمه کند…!!!

استوار باشد،همدل و هم گام ،راه حسین راه پیروزیست…!!!

در روز عاشورا آن زمان که یاران حسین شهد شیربن شهادت را نوشیدند و به کرامت والای انسانی دست پیدا کردند ،
امام حسین (ع) تنها ماند و با صلابت این جملات را بر زبان آورد ((هَلْ مِنْ ذَابٍّ یَذُبُّ عَنْ حَرَمِ رَسُولِ اللَّهِ ص هَلْ مِنْ مُوَحِّدٍ یَخَافُ اللَّهَ فِینَا هَلْ مِنْ مُغِیثٍ یَرْجُو اللَّهَ بِإِغَاثَتِنَا هَلْ مِنْ مُعِینٍ یَرْجُو مَا عِنْدَ اللَّهِ فِی إِعَانَتِنَا))

آیا دفاع‌کننده‌ای هست که از حرم رسول خدا دفاع کند؟ آیا یگانه‌پرستی هست که درباره ما از خدا بترسد؟ آیا فریاد رسی هست که با فریاد رسی از ما به خدا امید داشته باشد؟ آیا مددکاری هست که با کمک به ما امید به آنچه نزد خداست داشته باشد،آری این آخرین سخنان مردیست که ما را به پاک سیرتی و آزاد اندیشی،هدایت کرده است،هر که در راه حسین قدم نهاده است ،بی شک هیچ ظالمی از دست او در امان نخواهد بود…!!!