وجود۱۶۸مدرسه کانکسی در لرستان/سالن‌های ورزشی پلدختر تکمیل می‌شوند
وجود۱۶۸مدرسه کانکسی در لرستان/سالن‌های ورزشی پلدختر تکمیل می‌شوند
مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با اشاره به وجود ۱۶۸ مدرسه کانکسی در این استان، گفت: سالن‌های ورزشی شهرستان پلدختر تکمیل می‌شوند

به گزارش افق لرستان به نقل از مهر: یونس بهاروند امروز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پلدختر با بیان اینکه ۱۶۸ مدرسه کانکسی در نقاط مختلف لرستان تا مهرماه سال ۱۴۰۲ به مدرسه تبدیل می‌شوند، اظهار داشت: از این تعداد ۴۰ مدرسه به پیمان و مناقصه گذاشته شده و از تعداد ۱۶۸ کانکس که تبدیل آن به مدرسه در دستور نوسازی است حدود ۲۴ کانکس مربوط به شهرستان پلدختر است که ۱۴ مدرسه مربوط به حواشی این شهر، پنج مورد مناطق عشایری و پنج مورد مربوط به بخش معمولان است.

وی، افزود: شرایط تبدیل مدارس کانکسی به ساختمان دارا بودن بیش از ۱۰ نفر دانش آموز است که مدارس استاندارد جایگزین آن شود و به نظر می‌رسد لرستان بر اساس آمار یکی از شش استان اول کشور باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان، گفت: از محل اعتبارات استانی که بسیار کم است ۴۵۰ میلیون تومان به پلدختر اختصاص یافته که از این مبلغ ۳۳۵ میلیون تومان به پلدختر و مابقی به بخش معمولان اختصاص پیدا کرده که در این راستا ۱۲ سرویس بهداشتی در شهرستان در حال احداث است و در پلدختر و معمولان در حال اجرا هستند.

بهاروند، افزود: ۹ پروژه در پلدختر در دست احداث است که پیگیری آغاز به کار و اجرای عملیات آن در دستور کار، رایزنی و پیگیری است.

وی، یادآور شد: عملکرد سازمان نوسازی در سال ۱۴۰۱ در زمینه جذب اعتبارات رئیس جمهور به عنوان دستگاه برتر در سطح استان انتخاب شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان، افزود: یکی از پروژه‌ها و مکان‌هایی که همیشه مد نظر نوسازی مدارس استان قرار داشته سالن‌های ورزشی شهرستان پلدختر است که در صورت تخصیص اعتبارات سیل مورد توجه قرار خواهند گرفت.

بهاروند به تجهیز مدارس لرستان اشاره کرد و گفت: رئیس سازمان نوسازی کشور در این رابطه به ویژه وسایل گرمایشی و سرمایشی قول مساعد دادند که چنانچه محقق شود سهم پلدختر محفوظ خواهد ماند.

وی، افزود: تمام تجهیزات دپو شده بین مدارس شهرستان‌ها در سطح استان توزیع شد و در صورت اعلام نیاز تجهیز مدارس همچنان در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان، یادآور شد: مکاتباتی در زمینه باز پس گیری مطالبات شهرهای سیل زده از اعتبارات ملی صورت گرفته و از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور در حال پیگیری است و خوشبختانه از وزیر کشور و رئیس سازمان نوسازی قول مساعد گرفته شده که این پیگیری‌ها در هیئت دولت مطرح شود.

بهاروند، افزود: چنانچه این موضوع در هیئت دولت به نتیجه برسد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای شهرهای آسیب دیده از سیل برنامه ریزی می‌شود که پروژه‌های نیمه کاره مدارس و مراکز آموزشی شهرستان پلدختر نیز مشمول اعتبارات خواهند شد.