پروژه کنار گذر دورود از نان شب واجب‌تر است
پروژه کنار گذر دورود از نان شب واجب‌تر است
دکتر حسین گودرزی، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل کنار گذر شهرستان دورود از نان شب واجب‌تر است

به گزارش افق لرستان :گودرزی با بیان این‌که ۳۰ درصد از آمار تصادفات استان لرستان به شهرستان دورود اختصاص دارد، افزود: اولویت اول مردم دورود تکمیل کمربندی این شهر است لذا از دولت می‌خواهیم تکمیل فاز اول آن به طول ۱۲ کلیومتر را تا پایان سال مالی نهایی کرده و به پایان برساند.

وی ادامه داد: این پروژه بعد از مدتی رکود بار دیگر از سال ۹۳ آغاز شد و فاز اول آن در حال حاضر ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ۲۲ هزار وسیله نقلیه عبور می‌کنند، ادامه داد: مشکلات زیست محیطی و تلفات جانی ناشی از حجم ترافیک شهر دورود تسریع در تکمیل این پروژه از خواسته‌های به حق مردم است.

گودرزی بیان کرد: فاز دیگر این پروژه به طول ۸ کیلومتر قبلا آغاز شده اما همواره معارضینی داشته که منجر به تعطیلی آن شده است.

پیمانکار فاز اول این پروژه نیز با بیان این‌که در حال حاضر مشکل نقدینگی داریم، گفت: طبق قرارداد تعهد ما از ابتدا شش میلیارد تومان بوده است اما متاسفانه با توجه به تورم و گرانی‌ها تا به حال ۲۱ میلیارد تومان اعتبار صرف این پروژه شده است.

وی بابیان مختصری از فعالیت‌های انجام شده در سطح این پروژه خاطر نشان کرد: با توجه به این‌که قیمت‌ها تا چند برابر افزایش داشته‌اند تا قیمت‌ها به روز رسانی نشوند پیشرفت فیزیکی در این پروژه شاهد نخواهیم بود.

نویسنده : اکبر بابایی مفرد