پیشرفت ۱۲ درصدی راه‌آهن دورود – خرم‌آباد در‌ سال گذشته
پیشرفت ۱۲ درصدی راه‌آهن دورود – خرم‌آباد در‌ سال گذشته
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه پروژه راه‌آهن دورود- خرم‌آباد طی ۹سال ۳۸درصد پیشرفت داشت، گفت: این پروژه در یک‌سال گذشته ۱۲ درصد پیشرفت داشته است

به گزارش افق لرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان صبح امروز در اولین شورای اداری استان در سال ۱۴۰۳ به اتفاقات و مشکلات پروژه راه‌آهن دورود-خرم‌آباد اشاره و گفت: عملیات اجرایی این پروژه سال ۱۳۹۲ شروع و تا سال ۱۳۹۷ فعال بود که پس از آن با حدود ۳۸درصد پیشرفت فیزیکی تا سال ۱۴۰۱ متوقف شد.

احمدرضا دالوند ادامه داد: پروژه راه‌آهن دورود- خرم‌آباد پس از ۴ سال تعطیلی با پیگیری‌های استاندار جزو مصوبات سفر رئیس جمهور قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان پیشرفت فیزیکی پروژه را ۵۱ درصد عنوان کرد و گفت: پروژه‌ی که ظرف ۹ سال ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت مدت یک سال یعنی سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ با کارکرد یک هزار و دویست میلیارد تومان ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دالوند به مشکل مالی پیش روی پروژه راه‌آهن دورود-خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: هم اکنون چالش پروژه مشکلات حقوقی وارائه ضمانت‌نامه وزارت راه و شهرسازی به وزارت نفت است که بر این اساس قرارگاه خاتم الانبیا بتواند از طریق فروش نفت و تامین منابع مالی پروژه را به نتیجه برساند.

وی ادامه داد: قرار است به منظور رفع این اختلاف حقوقی و بر اساس درخواست استاندار لرستان جلسه‌ی پس از پایان تعطیلات با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر نفت، فرمانده قرارگاه خاتم و استاندار برگزار شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خاطرنشان کرد: با پایان تعطیلات نوروزی ابر پروژه راه‌آهن دورود-خرم‌آباد فعالیت دوباره خود را آغاز خواهد کرد.